22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch
Drobečková navigace

Obec Štědrá > Aktuality > Štědrá - čistírna odpadních vod - poděkování Karlovarskému kraji

Štědrá - čistírna odpadních vod - poděkování Karlovarskému krajiDatum konání:
31.12.2017

http://www.vsozc.cz/cs/investicni-projekty/665-stedra-cistirna-odpadnich-vod.html

V obci Štědrá jsou v současné době splaškové vody sváděny do štěrbinové nádrže. Předčištěné odpadní vody jsou poté odváděny již přímo do odtoku, zaústěného do Boreckého potoka. Tento způsob čištění je nevyhovující, proto byl navržen projekt výstavby nové mechanicko-biologické čistírny místo současné štěrbinové nádrže. Po dokončení čistírny bude možné dále dobudovat chybějící části kanalizace v obci.

Nová čistírna vznikne vedle původní štěrbinové nádrže, která bude dále využívána jako kalová jímka. Čistírna bude mít kapacitu 350 ekvivalentních obyvatel. Odpadní vody budou nejprve natékat do odlehčovacího objektu, odkud budou pokračovat do mechanické části čistírny, tvořené lapákem písku a jemnými česlemi. Z čerpací jímky budou dále čerpány do biologické části, tvořené aktivační nádrží, ve které projdou denitrifikací a nitrifikací, a dosazovací nádrží. Kal oddělený v dosazovací nádrži bude recirkulován zpět do denitrifikace, přebytečný kal bude čerpán do kalové jímky a dle potřeby odvážen k dalšímu zpracován na ústřední ČOV. Součástí areálu čistírny bude i malá obslužná budova. Čistírna bude kompletně automatizovaná s přenosem dat do řídicího systému.

Výstavba čistírny byla zahájena v červenci 2017, její dokončení se plánuje na podzim 2017. Celkové náklady by měly dosáhnout 4,8 mil. Kč, Karlovarský kraj na projekt poskytne dotaci ve výši 1,7 mil Kč, za kterou srdečně děkujeme.

                                                                   


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.stedra.cz

Registrujte se zde

Dotace z kraje

Obec Štědrá  v  roce 2018 od Karlovarského kraje obdržela dotaci  z Programu obnovy venkova na obnovu a modernizaci budov MŠ a ZŠ  ve výši 150 tis. Kč, dále pak dotaci 30 tis. Kč v rámci programu na podporu vybavení ordinací praktických lékařů informačními technologiemi v souvislosti s eReceptem. Z Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na realizaci drobných vodohospodářských ekologických akcí jsme na akci kanalizace Štědrá - I.etapa obdrželi 1 143 376 Kč, z Programu pro poskytování dotací z rozpočtu karlovarského kraje na obnovu a využití kulturních památek, památkově hodnotných objektů a movitých věcí Obec Štědrá obdržela dotaci ve výši 145 000,- Kč na realizaci projektu Zámek Štědrá - obnova výklenkové kaple.

Za podporu děkujeme. 

Karlovarský kraj

logoKK.png

Živý kraj

Logo_KV.jpg

Obec Štědrá  v  roce 2017 od Karlovarského kraje obdržela dotaci  z Programu obnovy venkova I. a Programu obnovy venkova II. na obnovu a modernizaci budov MŠ a ZŠ dvakrát ve výši 150 tis. Kč.

Z prostředků Karlovarského kraje obec v r.2017 obdržela 1 669 860 Kč jako dotaci na realizaci investiční akce Štědrá - kanalizace a ČOV.

V letošním roce obec obdržela z rozpočtu Karlovarského kraje dotaci 70 tis.Kč na restaurování kulturní památky - socha Sv.Prokopa u kostela ve Štědré.  

Z rozpočtu Karlovarského kraje obec obdržela dotaci na opakovanou umělou obnovu lesů poškozených suchem a ochranu lesa proti zvěři oplocenkami 109 180 Kč.

Z rozpočtu Karlovarského kraje naše obec obdržela dotaci ve výši 438 020 Kč na pořízení nového dopravního automobilu pro jednotku SDH Štědrá

Za podporu děkujeme. 

Karlovarský kraj

logoKK.png

Živý kraj

Logo_KV.jpg

Obec Štědrá  v  roce 2016 od Karlovarského kraje obdržela dotaci na hospodaření v lesích, dotaci na opravu kulturní památky - zámku ve Štědré, dotaci z Programu obnovy venkova na dokončení výměny VO v obci Štědrá a dotaci na věcné vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje.

GEOPORTÁL

možnost nahlédnout do aktuálního katastru nemovitostí - mapa

http://www.czechpoint.cz

http://www.epusa.cz

http://www.evirtuos.cz

denik.png

 

zrušení pevné linky

Z důvodu neustálé poruchovosti pevné linky obecního úřadu rozhodli jsme se pevnou linku zrušit. Kontakt na obecní úřad je 725 051 080. Zároveň byla zrušena pevná linka ohlašovny požárů.

Nabídka internetového připojení

Nabídka internetového připojení MD support s.r.o.

Leták

Malířské natěračské práce, sádrokartony

Pan Jiří Mikeš, malíř a natěrač, nabízí své služby včetně sádrokartonů. Mob.: 604 713 586

Poplatek ze psa

Zastupitelstvo obce s platností od 1. 1. 2010 zrušilo poplatek ze psa.

zámek Štědrá

zámek v naší obci byl zařazen mezi šestset nejohroženějších nemovitých památek České republiky.

www odkaz

Počasí

Pondělí Jasno 19/6 °C
Úterý Zataženo 19/9 °C
Středa Jasno 22/11 °C
Čtvrtek Jasno 24/12 °C

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Návštěvnost stránek

174978