20. 2. Oldřich

Zítra: Lenka
Drobečková navigace

Obec Štědrá > Tipy na výlety

Tipy na výlety


Předchozí 1

Vlakem z Karlových Var do Potůčků

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Do žst. Potůčky jezdí motorový osobní vlak z Karlových Varů (dolní nádraží) po trati č. 142 a tento úsek dlouhý 46 km zdolá zhruba za necelou hodinu a půl. Tzv. „Krušnohorský semmerink“, zprovozněný již v r. 1899, je jednou z nepůvabnějších tratí u nás a může se pochlubit celou řadou technických zajímavostí. Ať už jsou to tunely hloubené v Krušnohorském masivu a odvážné kamenné mosty vybudované zkušenými italskými dělníky nebo stoupání do druhé nejvýše položené železniční stanice...

Více

Karlovy Vary

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Nechali jsme se s rodinou zlákat na okružní procházku okolím Karlových Varů plnou vyhlídek a rozhleden. Nakonec se jednalo o malou túru. Začali jsme na kolonádě u Vřídla a vydali se směrem na Jelení skok - až na místě jsme zjistili, že nejde o jelena, ale o kamzíka, tak trochu nechápeme ten název. Pokračovali jsme ke stanici zubatky a pak hurá na rozhlednu Diana. Výhled krásný, ale ceny příšerné! 1ks teplé oplatky 13,-Kč, přitom dole na kolonádě stojí 7,-Kč. Posilnili jsme se gulášovkou v bochníčku...

Více

Malé Versailles

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Objekt bývalé cihelny byl na sklonku 18. století přestavěn na hostinský sál se zahradním altánem a jde o jednu z nejstarších karlovarských hospod. Roku 1820 se zde německý básník J. W. Goethe zúčastnil měšťanské svatby. Na podzim r. 1996 byla znovuotevřena věrná replika původní výletní Restaurace.

Více

Tři kříže

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Tři velké dřevěné kříže jsou podobenstvím biblické Golgoty, byly postaveny kolem roku 1640 jako výraz vítězné rekatolizace města a kraje, který byl předchozích 100 let oddán víře luteránské. Vrch je opředen četnými strašidelnými pověstmi o bludičkách a vraždě tří bratří. U tří křížů stávala restaurace a zvláštní altán Camera obscura, v jehož ztemnělém prostoru se na stěnu promítaly světelné obrazy krajiny. Altán byl konce roku 1997 opět vystavěn.

Více

Komplex Diana

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Komplex Diana Současný komplex Diana na tzv. Výšině přátelství (558 m,n,m,) pochází z počátku minulého století. Tato lokalita byla a stále je velmi vyhledávaným výletním místem. Restaurace Diana Restaurace je koncipována jako lovecká lesní chata, která byla v roce 2000 kompletně zrekonstruována. Restaurace je v provozu od dubna do října, v zimním období funguje stánek s rychlým občerstvením. Vyhlídková věž Diana Vyhlídková věž Diana je 35 m vysoká rozhledna, z níž lze shlédnout nejen...

Více

Sluneční lázně

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Relaxační místo nalezneme kousek za Galerií umění, v místech nad Poštovním Dvorem, když vystoupáme stezkou č.17 ? Findlaterovou stezkou. Mimo chatkovitého altánu Slunečních lázní tu je vybudované dřevěné posezení, ohniště a několik dřevěných lůžek na slunění.

Více

Vyhlídka Karla IV.

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Stavba v neogotickém slohu pochází z roku 1877. Poskytuje výhled z teras ve dvou patrech. Průhledem nad lázeňskou čtvrtí je vidět na Krušné hory, v jižním výhledu je část Slavkovského lesa s osou údolí Teplé.

Více

Smetanovy sady

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Nejsevernější část lázeňského centra Karlových Varů. Smetanovým sadům dominuje balneoterapeutický ústav lázně V. v pseudobarokním slohu.

Více

Hroznětín - rozcestí

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Rozcestník u stanice ČD v Hroznětíně. Jižním směrem vede zeleně značená cesta do středu obce, přez Plešivec do Horní Blatné. Západním směrem vede zeleně značená cesta přez Vlčinec do Nové Role.

Více

Horská naučná stezka Potůčky

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří

Dnešní tip na výlet bude náročnější na fyzickou kondici a pro pěší, ale za to nabídne spoustu zajímavých míst. Vydáme se do obce Potůčky, nikoli za nákupy, ale na horskou Naučnou stezku v okolí Potůčků za přírodními zajímavostmi a poznáním dřívějšího života v Krušných horách. Začneme na vlakovém nádraží, kde je na sloupu pod střechou pověšena první směrovka (698 m.n.m.) Z ní se dozvíme, že celý okruh měří 12,5 km a lze ho projít oběma směry. Před budovou stanice je umístěn...

Více
Předchozí 1

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.stedra.cz

Registrujte se zde

Dotace z kraje

Obec Štědrá  v  roce 2017 od Karlovarského kraje obdržela dotaci  z Programu obnovy venkova I. a Programu obnovy venkova II. na obnovu a modernizaci budov MŠ a ZŠ dvakrát ve výši 150 tis. Kč.

Z prostředků Karlovarského kraje obec v r.2017 obdržela 1 669 860 Kč jako dotaci na realizaci investiční akce Štědrá - kanalizace a ČOV.

V letošním roce obec obdržela z rozpočtu Karlovarského kraje dotaci 70 tis.Kč na restaurování kulturní památky - socha Sv.Prokopa u kostela ve Štědré.  

Z rozpočtu Karlovarského kraje obec obdržela dotaci na opakovanou umělou obnovu lesů poškozených suchem a ochranu lesa proti zvěři oplocenkami 109 180 Kč.

Z rozpočtu Karlovarského kraje naše obec obdržela dotaci ve výši 438 020 Kč na pořízení nového dopravního automobilu pro jednotku SDH Štědrá

Za podporu děkujeme. 

Karlovarský kraj

logoKK.png

Živý kraj

Logo_KV.jpg

Obec Štědrá  v  roce 2016 od Karlovarského kraje obdržela dotaci na hospodaření v lesích, dotaci na opravu kulturní památky - zámku ve Štědré, dotaci z Programu obnovy venkova na dokončení výměny VO v obci Štědrá a dotaci na věcné vybavení jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje.

GEOPORTÁL

možnost nahlédnout do aktuálního katastru nemovitostí - mapa

http://www.czechpoint.cz

http://www.epusa.cz

http://www.evirtuos.cz

denik.png

 

zrušení pevné linky

Z důvodu neustálé poruchovosti pevné linky obecního úřadu rozhodli jsme se pevnou linku zrušit. Kontakt na obecní úřad je 725 051 080. Zároveň byla zrušena pevná linka ohlašovny požárů.

Nabídka internetového připojení

Nabídka internetového připojení MD support s.r.o.

Leták

Malířské natěračské práce, sádrokartony

Pan Jiří Mikeš, malíř a natěrač, nabízí své služby včetně sádrokartonů. Mob.: 604 713 586

Poplatek ze psa

Zastupitelstvo obce s platností od 1. 1. 2010 zrušilo poplatek ze psa.

zámek Štědrá

zámek v naší obci byl zařazen mezi šestset nejohroženějších nemovitých památek České republiky.

www odkaz

Počasí

Úterý Zataženo 2/-3 °C
Středa Jasno 3/-3 °C
Čtvrtek Zataženo 1/-3 °C
Pátek Jasno 0/-5 °C

Kalendář akcí

Návštěvnost stránek

137046